Team Schedules - Boys Under 17/18 Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A8 : Southlake Rec B02 TUSK FC33333130333331 13  39  52 
 A3 : STU Evolution B03 (Lopez)33333033033330 23  32  55 
 A6 : STU Evolution B03 (Trujillo)13333133031327 20  25  45 
 A5 : Southlake B03 Sharks00 33333003321 32  10  42 
 A7 : B03 Chaos10300033131015 35  -15  20 
 A4 : WS Fuego 02-Casaba31300000003111 37  -18  19 
 A2 : RSA Union B02/03 Rink31003000101110 51  -9  42 
 A1 : Fircrest Eagles B02 (Ibarra)000 0303031010 33  -9  24 
 A9 : UP Thunder B03 (Torres)0003000033009 40  -11  29 
 A10 : Vashon United 03-040003300000006 58  -44  14 

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235363  Hazen High School  10:15 AM  1 A5 vs A8Southlake B03 Sharks 0 vs.Southlake Rec B02 TUSK FC8
 235360  Foss High School  02:00 PM  1 A6 vs A7STU Evolution B03 (Trujillo) 2 vs.B03 Chaos2
 235361  Sealth Stadium  02:30 PM  Stdm A4 vs A9WS Fuego 02-Casaba 2 vs.UP Thunder B03 (Torres)1
 235362  Foss High School  04:00 PM  1 A1 vs A2Fircrest Eagles B02 (Ibarra) 2 vs.RSA Union B02/03 Rink3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235367  Foss High School  11:00 AM  1 A6 vs A9STU Evolution B03 (Trujillo) 6 vs.UP Thunder B03 (Torres)4
 235365  Foss High School  01:00 PM  1 A3 vs A1STU Evolution B03 (Lopez) 4 vs.Fircrest Eagles B02 (Ibarra)2
 235364  Sacajawea Middle School  02:00 PM  1 A7 vs A8B03 Chaos 1 vs.Southlake Rec B02 TUSK FC6
 235366  Ferrucci Junior High  03:00 PM  1 A2 vs A4RSA Union B02/03 Rink 4 vs.WS Fuego 02-Casaba4

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235371  Mount Tahoma High School  09:00 AM  1 A6 vs A2STU Evolution B03 (Trujillo) 9 vs.RSA Union B02/03 Rink5
 235368  Hazen High School  10:15 AM  1 A5 vs A3Southlake B03 Sharks 2 vs.STU Evolution B03 (Lopez)6
 276259  Karl Grosch Field at Steel Lake  11:00 AM  Full A7 vs A10B03 Chaos 2 vs.Vashon United 03-041
 235369  Lindbergh High School  03:30 PM  HS A8 vs A9Southlake Rec B02 TUSK FC 5 vs.UP Thunder B03 (Torres)2
 235370  Foss High School  04:00 PM  1 A1 vs A4Fircrest Eagles B02 (Ibarra) 1 vs.WS Fuego 02-Casaba3

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235373  Todd Beamer  10:00 AM  1 A7 vs A3B03 Chaos 2 vs.STU Evolution B03 (Lopez)7
 235375  Starfire Sports Complex  10:00 AM  3 A8 vs A2Southlake Rec B02 TUSK FC 5 vs.RSA Union B02/03 Rink4
 276250  Vashon High School  12:00 PM  1 A10 vs A9Vashon United 03-04 0 vs.UP Thunder B03 (Torres)5
 235372  Delridge Playfield  02:30 PM  Sout A4 vs A6WS Fuego 02-Casaba 0 vs.STU Evolution B03 (Trujillo)2
 235374  Foss High School  04:00 PM  1 A1 vs A5Fircrest Eagles B02 (Ibarra)   vs.Southlake B03 Sharks 

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235378  Chambers Creek Park and Fields  11:00 AM  A A9 vs A3UP Thunder B03 (Torres) 1 vs.STU Evolution B03 (Lopez)3
 276251  Ferrucci Junior High  02:00 PM  1 A2 vs A10RSA Union B02/03 Rink 7 vs.Vashon United 03-040
 235379  Todd Beamer  02:00 PM  1 A7 vs A5B03 Chaos 1 vs.Southlake B03 Sharks3
 235376  Foster High School  03:00 PM  HS A8 vs A4Southlake Rec B02 TUSK FC 4 vs.WS Fuego 02-Casaba1
 235377  Foss High School  05:00 PM  1 A6 vs A1STU Evolution B03 (Trujillo) 4 vs.Fircrest Eagles B02 (Ibarra)2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235383  Chambers Creek Park and Fields  10:30 AM  A A9 vs A5UP Thunder B03 (Torres) 2 vs.Southlake B03 Sharks5
 276252  Walt Hundley  02:30 PM  1 A4 vs A10WS Fuego 02-Casaba 1 vs.Vashon United 03-042
 235380  Ferrucci Junior High  03:00 PM  1 A2 vs A3RSA Union B02/03 Rink 2 vs.STU Evolution B03 (Lopez)7
 235382  Foster High School  03:00 PM  HS A8 vs A6Southlake Rec B02 TUSK FC 1 vs.STU Evolution B03 (Trujillo)1
 235381  Sacajawea Middle School  05:00 PM  1 A7 vs A1B03 Chaos 0 vs.Fircrest Eagles B02 (Ibarra)4

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 276253  Chambers Creek Park and Fields  09:00 AM  B A9 vs A10UP Thunder B03 (Torres) 2 vs.Vashon United 03-043
 235386  Hazen High School  10:30 AM  1 A5 vs A1Southlake B03 Sharks 5 vs.Fircrest Eagles B02 (Ibarra)2
 235385  Wilson HS  12:30 PM  2 A3 vs A7STU Evolution B03 (Lopez) 1 vs.B03 Chaos2
 235384  Wilson HS  02:30 PM  1 A6 vs A4STU Evolution B03 (Trujillo) 5 vs.WS Fuego 02-Casaba0
 235387  Ferrucci Junior High  03:00 PM  1 A2 vs A8RSA Union B02/03 Rink 1 vs.Southlake Rec B02 TUSK FC6

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235390  Mason Middle School  09:00 AM  1 A3 vs A4STU Evolution B03 (Lopez) 3 vs.WS Fuego 02-Casaba0
 235391  Hazen High School  12:00 PM  1 A5 vs A2Southlake B03 Sharks 5 vs.RSA Union B02/03 Rink4
 235388  Chambers Creek Park and Fields  12:00 PM  B A9 vs A7UP Thunder B03 (Torres) 0 vs.B03 Chaos2
 276256  Vashon High School  02:00 PM  1 A10 vs A6Vashon United 03-04 0 vs.STU Evolution B03 (Trujillo)6
 235389  Foss High School  04:00 PM  1 A1 vs A8Fircrest Eagles B02 (Ibarra) 2 vs.Southlake Rec B02 TUSK FC1

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235394  Mason Middle School  10:00 AM  1 A6 vs A3STU Evolution B03 (Trujillo) 3 vs.STU Evolution B03 (Lopez)5
 276257  Vashon High School  02:00 PM  1 A10 vs A8Vashon United 03-04 0 vs.Southlake Rec B02 TUSK FC4
 235392  Sealth Stadium  02:30 PM  Stdm A4 vs A5WS Fuego 02-Casaba 1 vs.Southlake B03 Sharks7
 235393  Decatur High School  03:00 PM  1 A7 vs A2B03 Chaos 3 vs.RSA Union B02/03 Rink3
 235395  Foss High School  04:00 PM  1 A1 vs A9Fircrest Eagles B02 (Ibarra) 1 vs.UP Thunder B03 (Torres)2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 276258  Vashon High School  12:00 AM  1 A10 vs A1Vashon United 03-04 3 vs.Fircrest Eagles B02 (Ibarra)4

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235398  Hazen High School  10:15 AM  1 A5 vs A6Southlake B03 Sharks 0 vs.STU Evolution B03 (Trujillo)3
 235397  Mason Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A8STU Evolution B03 (Lopez) 0 vs.Southlake Rec B02 TUSK FC2
 235396  Ferrucci Junior High  02:00 PM  1 A2 vs A9RSA Union B02/03 Rink 6 vs.UP Thunder B03 (Torres)7
 235399  Sealth Stadium  04:15 PM  Stdm A4 vs A7WS Fuego 02-Casaba 1 vs.B03 Chaos3

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 276254  Mason Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A10STU Evolution B03 (Lopez) 7 vs.Vashon United 03-040
 235401  Curtis High School  12:00 PM  1 A9 vs A4UP Thunder B03 (Torres) 3 vs.WS Fuego 02-Casaba4
 235403  Foster High School  02:00 PM  HS A8 vs A5Southlake Rec B02 TUSK FC 4 vs.Southlake B03 Sharks0
 235402  Ferrucci Junior High  03:00 PM  1 A2 vs A1RSA Union B02/03 Rink 1 vs.Fircrest Eagles B02 (Ibarra)1
 235400  Sacajawea Middle School  04:00 PM  1 A7 vs A6B03 Chaos 1 vs.STU Evolution B03 (Trujillo)1

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 276249  Hazen High School  04:30 PM  1 A5 vs A10Southlake B03 Sharks 9 vs.Vashon United 03-040

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 276255  Vashon High School  12:00 PM  1 A10 vs A5Vashon United 03-04 1 vs.Southlake B03 Sharks6
 235404  Liberty High School  02:15 PM  HS A8 vs A7Southlake Rec B02 TUSK FC 6 vs.B03 Chaos1
 235406  Delridge Playfield  02:30 PM  Nort A4 vs A2WS Fuego 02-Casaba 2 vs.RSA Union B02/03 Rink2
 235407  Curtis High School  02:30 PM  1 A9 vs A6UP Thunder B03 (Torres) 0 vs.STU Evolution B03 (Trujillo)3
 235405  Foss High School  04:00 PM  1 A1 vs A3Fircrest Eagles B02 (Ibarra) 3 vs.STU Evolution B03 (Lopez)7

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 276248  Vashon High School  02:00 PM  1 A10 vs A3Vashon United 03-04 4 vs.STU Evolution B03 (Lopez)5