Team Schedules - Girls Under 12 Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A7 : LSDSC Dominators033333313325 8  27  35 
 A4 : Harbor Soccer G08 Storm333033313123 7  19  26 
 A6 : CFSC G08 Devol313333000319 22  4  26 
 A5 : FWM G08 Tigers033303031016 18  -8  10 
 A3 : CFSC G08 Taylor110030301312 16  0  16 
 A8 : LSDSC Lions10010033109 25  -15  10 
 A1 : FWM G08 Sounderettes30000003118 24  -12  12 
 A2 : Southlake Rec G08 Deleza00010000001 22  -15  7 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245530  Goodman MS  09:00 AM  Low A4 vs A7Harbor Soccer G08 Storm 2 vs.LSDSC Dominators1
 245532  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod  A5 vs A6FWM G08 Tigers 1 vs.CFSC G08 Devol3
 245531  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A1 vs A2FWM G08 Sounderettes 2 vs.Southlake Rec G08 Deleza0
 245533  Southwood  02:30 PM  6 A3 vs A8CFSC G08 Taylor 1 vs.LSDSC Lions1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245535  Southwood  09:00 AM  6 A6 vs A3CFSC G08 Devol 2 vs.CFSC G08 Taylor2
 245534  Goodman MS  10:30 AM  Low A4 vs A8Harbor Soccer G08 Storm 6 vs.LSDSC Lions1
 245536  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A5 vs A2FWM G08 Tigers 1 vs.Southlake Rec G08 Deleza0
 245537  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A1 vs A7FWM G08 Sounderettes 0 vs.LSDSC Dominators6

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245538  Goodman MS  09:00 AM  Low A4 vs A1Harbor Soccer G08 Storm 4 vs.FWM G08 Sounderettes2
 245539  Fort Steilacoom Park  10:30 AM  C A7 vs A8LSDSC Dominators 1 vs.LSDSC Lions0
 245540  Southwood  12:30 PM  6 A6 vs A2CFSC G08 Devol 5 vs.Southlake Rec G08 Deleza4
 245541  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A5 vs A3FWM G08 Tigers 2 vs.CFSC G08 Taylor1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245544  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  C A7 vs A3LSDSC Dominators 5 vs.CFSC G08 Taylor1
 245542  Fort Steilacoom Park  10:30 AM  C A8 vs A2LSDSC Lions 2 vs.Southlake Rec G08 Deleza2
 245543  Southwood  02:30 PM  6 A6 vs A4CFSC G08 Devol 2 vs.Harbor Soccer G08 Storm1
 245545  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod  A5 vs A1FWM G08 Tigers 3 vs.FWM G08 Sounderettes2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245546  Maywood Middle  09:00 AM  1 A2 vs A3Southlake Rec G08 Deleza 0 vs.CFSC G08 Taylor3
 245549  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  C A7 vs A5LSDSC Dominators 6 vs.FWM G08 Tigers0
 245547  Fort Steilacoom Park  10:30 AM  C A8 vs A4LSDSC Lions 0 vs.Harbor Soccer G08 Storm5
 245548  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A1 vs A6FWM G08 Sounderettes 2 vs.CFSC G08 Devol3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245551  Fort Steilacoom Park  12:00 PM  C A8 vs A6LSDSC Lions 1 vs.CFSC G08 Devol5
 245553  Southwood  02:00 PM  6 A3 vs A4CFSC G08 Taylor 0 vs.Harbor Soccer G08 Storm1
 245550  Maywood Middle  03:15 PM  1 A2 vs A5Southlake Rec G08 Deleza 0 vs.FWM G08 Tigers1
 245552  Fort Steilacoom Park  04:30 PM  C A7 vs A1LSDSC Dominators 6 vs.FWM G08 Sounderettes0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245554  Southwood  09:00 AM  6 A3 vs A6CFSC G08 Taylor 4 vs.CFSC G08 Devol2
 245556  Goodman MS  09:30 AM  Low A4 vs A5Harbor Soccer G08 Storm 4 vs.FWM G08 Tigers0
 245557  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod  A1 vs A8FWM G08 Sounderettes 0 vs.LSDSC Lions1
 245555  Kiwanis Park  04:30 PM  1 A2 vs A7Southlake Rec G08 Deleza 0 vs.LSDSC Dominators1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245558  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  C A7 vs A4LSDSC Dominators 1 vs.Harbor Soccer G08 Storm1
 245561  Fort Steilacoom Park  10:30 AM  C A8 vs A3LSDSC Lions 2 vs.CFSC G08 Taylor1
 245560  Southwood  02:00 PM  6 A6 vs A5CFSC G08 Devol 0 vs.FWM G08 Tigers2
 245559  Kiwanis Park  03:00 PM  1 A2 vs A1Southlake Rec G08 Deleza 0 vs.FWM G08 Sounderettes3

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245563  Southwood  10:30 AM  6 A6 vs A7CFSC G08 Devol 2 vs.LSDSC Dominators4
 245565  Southwood  02:00 PM  6 A3 vs A1CFSC G08 Taylor 1 vs.FWM G08 Sounderettes1
 245562  Tacoma Community College G.H  02:00 PM  1 A4 vs A2Harbor Soccer G08 Storm 2 vs.Southlake Rec G08 Deleza0
 245564  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod  A5 vs A8FWM G08 Tigers 0 vs.LSDSC Lions0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245569  Southwood  09:30 AM  6 A3 vs A5CFSC G08 Taylor 2 vs.FWM G08 Tigers0
 245566  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A1 vs A4FWM G08 Sounderettes 0 vs.Harbor Soccer G08 Storm0
 245568  Maywood Middle  03:00 PM  1 A2 vs A6Southlake Rec G08 Deleza 1 vs.CFSC G08 Devol2

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 245567  Fort Steilacoom Park  02:30 PM  C A8 vs A7LSDSC Lions 2 vs.LSDSC Dominators4