Team Schedules - Boys Under 14 Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A2 : HSC Nationals 06 (Englin)33 33303303327 14  29  43 
 A6 : WS Thunder 06-Ferraro    3333333021 6  20  26 
 A1 : HSC Aquafire 06 (Brown)03000331333120 25  7  32 
 A5 : Harbor Soccer B06 Firehawks01330031031318 38  -4  34 
 A3 : Fircrest Firekickers B06 (Beaty)01330300301317 28  4  32 
 A8 : Washington United B06 Pirates (Garcia)33303001000316 35  -1  34 
 A4 : LSDSC Dynamo 06003 0031300111 22  -2  20 
 A9 : Southlake Rec B06 SHB0 00300030006 18  -11  7 
 A7 : FME Avengers 000000000000 56  -42  14 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240075  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A4 vs A9LSDSC Dynamo 06 0 vs.Southlake Rec B06 SHB0
 240074  Goodman MS  09:30 AM  Up A6 vs A7WS Thunder 06-Ferraro   vs.FME Avengers 
 240077  Goodman MS  11:15 AM  Up A5 vs A8Harbor Soccer B06 Firehawks 3 vs.Washington United B06 Pirates (Garcia)6
 240076  Valley RidgePark  02:00 PM  3 A1 vs A2HSC Aquafire 06 (Brown) 0 vs.HSC Nationals 06 (Englin)5

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240080  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A2 vs A4HSC Nationals 06 (Englin) 3 vs.LSDSC Dynamo 060
 240079  Foss High School  02:00 PM  1 A3 vs A1Fircrest Firekickers B06 (Beaty) 0 vs.HSC Aquafire 06 (Brown)2
 240081  Goodman MS  02:15 PM  Up A6 vs A9WS Thunder 06-Ferraro   vs.Southlake Rec B06 SHB 
 240078  Columbia Junior High  03:00 PM  1 A7 vs A8FME Avengers 2 vs.Washington United B06 Pirates (Garcia)5

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240083  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  8 A8 vs A9Washington United B06 Pirates (Garcia) 4 vs.Southlake Rec B06 SHB0
 240084  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A1 vs A4HSC Aquafire 06 (Brown) 2 vs.LSDSC Dynamo 063
 240082  Goodman MS  11:15 AM  Up A5 vs A3Harbor Soccer B06 Firehawks 3 vs.Fircrest Firekickers B06 (Beaty)3
 240085  Goodman MS  01:00 PM  Up A6 vs A2WS Thunder 06-Ferraro   vs.HSC Nationals 06 (Englin) 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240086  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A4 vs A6LSDSC Dynamo 06   vs.WS Thunder 06-Ferraro 
 240088  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A1 vs A5HSC Aquafire 06 (Brown) 2 vs.Harbor Soccer B06 Firehawks3
 240087  Columbia Junior High  11:00 AM  1 A7 vs A3FME Avengers 1 vs.Fircrest Firekickers B06 (Beaty)8
 240089  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  8 A8 vs A2Washington United B06 Pirates (Garcia) 4 vs.HSC Nationals 06 (Englin)7

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240090  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  8 A8 vs A4Washington United B06 Pirates (Garcia) 3 vs.LSDSC Dynamo 062
 240093  Surprise Lake Middle School  01:00 PM  1 A7 vs A5FME Avengers 2 vs.Harbor Soccer B06 Firehawks3
 240091  Delridge Playfield  02:00 PM  Sout A6 vs A1WS Thunder 06-Ferraro 4 vs.HSC Aquafire 06 (Brown)2
 240092  Starfire Sports Complex  04:45 PM  5 A9 vs A3Southlake Rec B06 SHB 1 vs.Fircrest Firekickers B06 (Beaty)4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240096  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  8 A8 vs A6Washington United B06 Pirates (Garcia) 1 vs.WS Thunder 06-Ferraro5
 240094  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A2 vs A3HSC Nationals 06 (Englin) 2 vs.Fircrest Firekickers B06 (Beaty)1
 240095  Columbia Junior High  01:00 PM  1 A7 vs A1FME Avengers 4 vs.HSC Aquafire 06 (Brown)7
 240097  Starfire Sports Complex  03:00 PM  11 A9 vs A5Southlake Rec B06 SHB 4 vs.Harbor Soccer B06 Firehawks1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240100  Goodman MS  10:00 AM  Up A5 vs A1Harbor Soccer B06 Firehawks 0 vs.HSC Aquafire 06 (Brown)5
 240101  Valley RidgePark  12:30 PM  3 A2 vs A8HSC Nationals 06 (Englin) 5 vs.Washington United B06 Pirates (Garcia)1
 240099  Foss High School  02:00 PM  1 A3 vs A7Fircrest Firekickers B06 (Beaty) 5 vs.FME Avengers3
 240098  Delridge Playfield  02:00 PM  Sout A6 vs A4WS Thunder 06-Ferraro 1 vs.LSDSC Dynamo 060

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240103  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A1 vs A8HSC Aquafire 06 (Brown) 2 vs.Washington United B06 Pirates (Garcia)2
 240105  Goodman MS  01:00 PM  Up A5 vs A2Harbor Soccer B06 Firehawks 6 vs.HSC Nationals 06 (Englin)5
 240104  Foss High School  02:00 PM  1 A3 vs A4Fircrest Firekickers B06 (Beaty) 2 vs.LSDSC Dynamo 063
 240102  Starfire Sports Complex  04:15 PM  4 A9 vs A7Southlake Rec B06 SHB 0 vs.FME Avengers0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240107  Columbia Junior High  09:00 AM  1 A7 vs A2FME Avengers 0 vs.HSC Nationals 06 (Englin)12
 240109  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A1 vs A9HSC Aquafire 06 (Brown) 1F vs.Southlake Rec B06 SHB
Forfeited Game
0
 240106  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A4 vs A5LSDSC Dynamo 06 3 vs.Harbor Soccer B06 Firehawks3
 240108  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A6 vs A3WS Thunder 06-Ferraro 4 vs.Fircrest Firekickers B06 (Beaty)1

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240113  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A4 vs A7LSDSC Dynamo 06 6 vs.FME Avengers2
 240110  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A2 vs A9HSC Nationals 06 (Englin) 1F vs.Southlake Rec B06 SHB
Forfeited Game
0
 240112  Goodman MS  01:00 PM  Up A5 vs A6Harbor Soccer B06 Firehawks 1 vs.WS Thunder 06-Ferraro3
 240111  Foss High School  02:00 PM  1 A3 vs A8Fircrest Firekickers B06 (Beaty) 4 vs.Washington United B06 Pirates (Garcia)3

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240117  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  8 A8 vs A5Washington United B06 Pirates (Garcia) 4 vs.Harbor Soccer B06 Firehawks5
 240116  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A2 vs A1HSC Nationals 06 (Englin) 0 vs.HSC Aquafire 06 (Brown)2
 240115  Foster High School  12:00 PM  HS A9 vs A4Southlake Rec B06 SHB 2 vs.LSDSC Dynamo 061
 240114  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 A7 vs A6FME Avengers 0 vs.WS Thunder 06-Ferraro5

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240120  Lakes High School  09:00 AM  1 A4 vs A2LSDSC Dynamo 06 0 vs.HSC Nationals 06 (Englin)2
 240119  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A1 vs A3HSC Aquafire 06 (Brown) 5 vs.Fircrest Firekickers B06 (Beaty)2
 240118  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  8 A8 vs A7Washington United B06 Pirates (Garcia) 0 vs.FME Avengers0
 240121  Starfire Sports Complex  12:15 PM  5 A9 vs A6Southlake Rec B06 SHB 0 vs.WS Thunder 06-Ferraro4

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240125  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A2 vs A6HSC Nationals 06 (Englin) 1 vs.WS Thunder 06-Ferraro0
 240124  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A4 vs A1LSDSC Dynamo 06 2 vs.HSC Aquafire 06 (Brown)2
 240123  Foster High School  12:00 PM  HS A9 vs A8Southlake Rec B06 SHB
Forfeited Game
 0 vs.Washington United B06 Pirates (Garcia)1F
 240122  Foss High School  02:00 PM  1 A3 vs A5Fircrest Firekickers B06 (Beaty) 1 vs.Harbor Soccer B06 Firehawks1

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 240127  Gig Harbor High School  09:00 AM  1 A5 vs A7Harbor Soccer B06 Firehawks 5 vs.FME Avengers0
 240126  Foss High School  01:30 PM  1 A3 vs A9Fircrest Firekickers B06 (Beaty) 1F vs.Southlake Rec B06 SHB
Forfeited Game
0