Team Schedules - Girls Under 14 Division 4
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A3 : HSC Tornadoes 06 (Fisher)1033331300320 19  13  32 
 A8 : Nortac Lightning Bolts1331031330x18 19  5  24 
 A5 : LSDSC Spartans 061003303031317 26  7  33 
 A6 : Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck1310300131x13 15  -2  13 
 A2 : FWFC G06 Eagles0110313030x12 17  -1  16 
 A1 : Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond3303100011x12 18  -6  12 
 A7 : UP Phoenix G06/07 (Arcinega)0000111030x6 39  -16  23 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238281  Valley RidgePark  11:00 AM  3 A3 vs A8HSC Tornadoes 06 (Fisher) 2 vs.Nortac Lightning Bolts2
 238280  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  B A5 vs A6LSDSC Spartans 06 1 vs.Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck1
 238279  Summit Park  01:30 PM  2 A1 vs A2Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond 3 vs.FWFC G06 Eagles2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238285  Summit Park  09:00 AM  1 A6 vs A7Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck 3 vs.UP Phoenix G06/07 (Arcinega)2
 238284  Kentridge  02:30 PM  1 A1 vs A3Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond 1 vs.HSC Tornadoes 06 (Fisher)0
 238283  Sera Multipurpose Field  04:45 PM  1 A8 vs A5Nortac Lightning Bolts 3 vs.LSDSC Spartans 062

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238289  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A5 vs A3LSDSC Spartans 06 2 vs.HSC Tornadoes 06 (Fisher)5
 238286  Tahoma High School  10:30 AM  1 A6 vs A2Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck 2 vs.FWFC G06 Eagles2
 238287  Chambers Creek Park and Fields  11:30 AM  B A7 vs A8UP Phoenix G06/07 (Arcinega) 2 vs.Nortac Lightning Bolts5

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238293  Chambers Creek Park and Fields  11:00 AM  B A7 vs A3UP Phoenix G06/07 (Arcinega) 5 vs.HSC Tornadoes 06 (Fisher)8
 238290  Mason Middle School  11:00 AM  1 A8 vs A2Nortac Lightning Bolts 2 vs.FWFC G06 Eagles2
 238291  Fort Steilacoom Park  01:00 PM  A A5 vs A1LSDSC Spartans 06 5 vs.Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238296  Petrovitsky Park  09:00 AM  2 A1 vs A6Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond 2 vs.Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck1
 238294  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A3FWFC G06 Eagles 0 vs.HSC Tornadoes 06 (Fisher)4
 238295  Chambers Creek Park and Fields  10:00 AM  B A7 vs A5UP Phoenix G06/07 (Arcinega) 4 vs.LSDSC Spartans 067

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238300  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A5 vs A2LSDSC Spartans 06 1 vs.FWFC G06 Eagles4
 238299  Chambers Creek Park and Fields  11:00 AM  B A7 vs A1UP Phoenix G06/07 (Arcinega) 2 vs.Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond2
 238298  Wilson HS  11:00 AM  1 A8 vs A6Nortac Lightning Bolts 0 vs.Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238305  Decatur High School  01:00 PM  1 A2 vs A7FWFC G06 Eagles 2 vs.UP Phoenix G06/07 (Arcinega)2
 238302  Ravensdale  02:30 PM  2 A6 vs A3Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck 1 vs.HSC Tornadoes 06 (Fisher)4
 238303  Petrovitsky Park  05:00 PM  2 A1 vs A8Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond 0 vs.Nortac Lightning Bolts1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238308  Ravensdale  09:00 AM  3 A6 vs A5Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck 1 vs.LSDSC Spartans 062
 238309  Truman  11:00 AM  1 A8 vs A3Nortac Lightning Bolts 2 vs.HSC Tornadoes 06 (Fisher)2
 238307  Karl Grosch Field at Steel Lake  05:00 PM  Full A2 vs A1FWFC G06 Eagles 2 vs.Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238313  Curtis High School  10:00 AM  1 A7 vs A6UP Phoenix G06/07 (Arcinega) 1 vs.Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck1
 238312  Valley RidgePark  12:30 PM  3 A3 vs A1HSC Tornadoes 06 (Fisher) 4 vs.Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond1
 238311  Fort Steilacoom Park  01:00 PM  A A5 vs A8LSDSC Spartans 06 3 vs.Nortac Lightning Bolts4

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238315  Truman  11:00 AM  1 A8 vs A7Nortac Lightning Bolts 4 vs.UP Phoenix G06/07 (Arcinega)3
 238317  Valley RidgePark  12:30 PM  3 A3 vs A5HSC Tornadoes 06 (Fisher) 2 vs.LSDSC Spartans 063
 238314  Sacajawea Middle School  05:00 PM  1 A2 vs A6FWFC G06 Eagles 0 vs.Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck1

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238321  Valley RidgePark  12:30 PM  3 A3 vs A7HSC Tornadoes 06 (Fisher) 0 vs.UP Phoenix G06/07 (Arcinega)2
 238319  Petrovitsky Park  01:30 PM  1 A1 vs A5Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond 0 vs.LSDSC Spartans 060
 238318  Sacajawea Middle School  05:00 PM  1 A2 vs A8FWFC G06 Eagles 2 vs.Nortac Lightning Bolts1

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238323  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A5 vs A7LSDSC Spartans 06 7 vs.UP Phoenix G06/07 (Arcinega)0
 238324  Summit Park  10:30 AM  1 A6 vs A1Valor Rec Soccer MV - G07/06 Hardebeck 1 vs.Valor Rec Soccer Kent - G07/06 Raymond1
 238322  Valley RidgePark  12:30 PM  3 A3 vs A2HSC Tornadoes 06 (Fisher) 1 vs.FWFC G06 Eagles0