Team Schedules - Boys Under 19 Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A5 : WS Strikers 01 - Eastey33333310333331 12  33  45 
 A6 : Vashon 02 Boys03333333030125 23  14  37 
 A4 : LSDSC Avanti United FC B0113303311313123 17  29  46 
 A2 : WS Fireballs FC 01-Goss30033003003318 25  19  44 
 A7 : FWFC B01 Bui10330331300017 27  4  31 
 A8 : Harbor Soccer B01 Barracudas30000030010310 37  -23  14 
 A3 : FME Fireballs0300000030309 57  -38  19 
 A1 : CFSC B01 Herold0000000010135 50  -36  14 

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264549  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A4 vs A7LSDSC Avanti United FC B01 2 vs.FWFC B01 Bui2
 264550  Southwood  12:00 PM  1 A1 vs A2CFSC B01 Herold 0 vs.WS Fireballs FC 01-Goss4
 264551  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A6WS Strikers 01 - Eastey 4 vs.Vashon 02 Boys2
 264552  Surprise Lake Middle School  02:00 PM  1 A3 vs A8FME Fireballs 1 vs.Harbor Soccer B01 Barracudas2

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264555  Southwood  10:00 AM  1 A1 vs A3CFSC B01 Herold 1 vs.FME Fireballs6
 264554  Peninsula High School  11:00 AM  3 A8 vs A5Harbor Soccer B01 Barracudas 2 vs.WS Strikers 01 - Eastey6
 264553  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A4WS Fireballs FC 01-Goss 0 vs.LSDSC Avanti United FC B012
 264556  Vashon High School  04:00 PM  1 A6 vs A7Vashon 02 Boys 2 vs.FWFC B01 Bui0

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264559  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A4 vs A1LSDSC Avanti United FC B01 9 vs.CFSC B01 Herold2
 264560  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A3WS Strikers 01 - Eastey 2 vs.FME Fireballs0
 264557  Vashon High School  02:00 PM  1 A6 vs A2Vashon 02 Boys 6 vs.WS Fireballs FC 01-Goss2
 264558  Sacajawea Middle School  04:00 PM  1 A7 vs A8FWFC B01 Bui 7 vs.Harbor Soccer B01 Barracudas0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264561  Peninsula High School  10:00 AM  3 A8 vs A2Harbor Soccer B01 Barracudas 1 vs.WS Fireballs FC 01-Goss8
 264564  Todd Beamer  12:00 PM  1 A7 vs A3FWFC B01 Bui 8 vs.FME Fireballs0
 264562  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A1WS Strikers 01 - Eastey 6 vs.CFSC B01 Herold0
 264563  Vashon High School  02:00 PM  1 A6 vs A4Vashon 02 Boys 5 vs.LSDSC Avanti United FC B013

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264568  Gig Harbor High School  11:45 AM  1 A8 vs A4Harbor Soccer B01 Barracudas 0 vs.LSDSC Avanti United FC B015
 264566  Todd Beamer  12:00 PM  1 A7 vs A5FWFC B01 Bui 0 vs.WS Strikers 01 - Eastey6
 264565  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A3WS Fireballs FC 01-Goss 18 vs.FME Fireballs1
 264567  Southwood  03:00 PM  1 A1 vs A6CFSC B01 Herold 2 vs.Vashon 02 Boys5

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264572  Surprise Lake Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A4FME Fireballs 0 vs.LSDSC Avanti United FC B0110
 264569  Peninsula High School  12:00 PM  3 A8 vs A6Harbor Soccer B01 Barracudas
Forfeited Game
 0 vs.Vashon 02 Boys1F
 264571  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A2WS Strikers 01 - Eastey 3 vs.WS Fireballs FC 01-Goss1
 264570  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A7 vs A1FWFC B01 Bui 3 vs.CFSC B01 Herold0

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264576  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A7WS Fireballs FC 01-Goss 2 vs.FWFC B01 Bui4
 264575  Fort Steilacoom Park  01:00 PM  A A4 vs A5LSDSC Avanti United FC B01 1 vs.WS Strikers 01 - Eastey1
 264573  Vashon High School  04:00 PM  1 A6 vs A3Vashon 02 Boys 5 vs.FME Fireballs0

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264577  Todd Beamer  10:00 AM  1 A7 vs A4FWFC B01 Bui 1 vs.LSDSC Avanti United FC B011
 264578  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A1WS Fireballs FC 01-Goss 4 vs.CFSC B01 Herold0
 264580  Peninsula High School  03:30 PM  3 A8 vs A3Harbor Soccer B01 Barracudas 5 vs.FME Fireballs1
 264579  Vashon High School  04:00 PM  1 A6 vs A5Vashon 02 Boys 4 vs.WS Strikers 01 - Eastey2

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264583  Surprise Lake Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A1FME Fireballs 3 vs.CFSC B01 Herold1
 264581  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  B A4 vs A2LSDSC Avanti United FC B01 6 vs.WS Fireballs FC 01-Goss1
 264582  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A8WS Strikers 01 - Eastey 3 vs.Harbor Soccer B01 Barracudas0
 264584  Decatur High School  01:00 PM  1 A7 vs A6FWFC B01 Bui 4 vs.Vashon 02 Boys2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264587  Southwood  09:00 AM  1 A1 vs A4CFSC B01 Herold 2 vs.LSDSC Avanti United FC B012
 264588  Surprise Lake Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A5FME Fireballs 0 vs.WS Strikers 01 - Eastey3
 264585  Delridge Playfield  04:15 PM  Sout A2 vs A6WS Fireballs FC 01-Goss 0 vs.Vashon 02 Boys1

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264590  Southwood  10:00 AM  1 A1 vs A5CFSC B01 Herold 1 vs.WS Strikers 01 - Eastey5
 264592  Surprise Lake Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A7FME Fireballs 6 vs.FWFC B01 Bui1
 264589  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A8WS Fireballs FC 01-Goss 1 vs.Harbor Soccer B01 Barracudas0
 264591  Fort Steilacoom Park  01:00 PM  B A4 vs A6LSDSC Avanti United FC B01 4 vs.Vashon 02 Boys2

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264593  Surprise Lake Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A2FME Fireballs 1 vs.WS Fireballs FC 01-Goss3
 264596  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  B A4 vs A8LSDSC Avanti United FC B01 1 vs.Harbor Soccer B01 Barracudas1
 264594  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A7WS Strikers 01 - Eastey 4 vs.FWFC B01 Bui1
 264595  Vashon High School  02:00 PM  1 A6 vs A1Vashon 02 Boys 2 vs.CFSC B01 Herold2

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264574  Southwood  12:00 PM  1 A1 vs A8CFSC B01 Herold 3 vs.Harbor Soccer B01 Barracudas1

Bracket - Sunday, December 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264586  Gig Harbor High School  10:00 AM  1 A8 vs A7Harbor Soccer B01 Barracudas 2 vs.FWFC B01 Bui0