Team Schedules - Boys Under 13 Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A10 : WS Blue Thunder 07-Ichikawa03 3333333125 15  33  48 
 A3 : FWFC B07 Titans3300333303324 20  29  49 
 A7 : FWFC B07 Panthers   3333333122 10  41  51 
 A8 : UP Orcas FC B07 (Scott)3313330030120 13  18  31 
 A5 : WS Spurs 07-Giaquinta0333010000010 45  -26  19 
 A6 : RSA Union B07 Wells/Matthews 01110003039 27  -16  11 
 A4 : Nortac Eagles001100030319 46  -29  17 
 A9 : WS Wolf Pack 07 - Shannon3 0001030018 32  -9  23 
 A1 : FME Shockers0101000001x3 56  -41  15 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67299  Mason Middle School  11:00 AM  1 A4 vs A9Nortac Eagles 0 vs.WS Wolf Pack 07 - Shannon5
 67295  Sealth Stadium  12:00 PM  Stdm A5 vs A8WS Spurs 07-Giaquinta 0 vs.UP Orcas FC B07 (Scott)2
 67298  Ferrucci Junior High  02:00 PM  1 A6 vs A7RSA Union B07 Wells/Matthews   vs.FWFC B07 Panthers 
 67297  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A3 vs A10FWFC B07 Titans 3 vs.WS Blue Thunder 07-Ichikawa2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67301  Ferrucci Junior High  09:00 AM  1 A6 vs A10RSA Union B07 Wells/Matthews 0 vs.WS Blue Thunder 07-Ichikawa4
 67304  Hiawatha  10:30 AM  1 A5 vs A4WS Spurs 07-Giaquinta 3 vs.Nortac Eagles2
 67303  Valley RidgePark  11:00 AM  3 A7 vs A9FWFC B07 Panthers   vs.WS Wolf Pack 07 - Shannon 
 67300  Columbia Junior High  01:00 PM  1 A1 vs A3FME Shockers 1 vs.FWFC B07 Titans10

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67307  Mason Middle School  11:00 AM  1 A4 vs A1Nortac Eagles 2 vs.FME Shockers2
 67308  Valley RidgePark  11:00 AM  3 A7 vs A10FWFC B07 Panthers   vs.WS Blue Thunder 07-Ichikawa 
 67309  Chambers Creek Park and Fields  11:00 AM  A A8 vs A9UP Orcas FC B07 (Scott) 8 vs.WS Wolf Pack 07 - Shannon1
 67305  Sealth Stadium  12:00 PM  Stdm A5 vs A3WS Spurs 07-Giaquinta 3 vs.FWFC B07 Titans2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67310  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A3 vs A7FWFC B07 Titans 3 vs.FWFC B07 Panthers6
 67313  Hiawatha  10:30 AM  1 A9 vs A10WS Wolf Pack 07 - Shannon 3 vs.WS Blue Thunder 07-Ichikawa8
 67311  Columbia Junior High  01:00 PM  1 A1 vs A5FME Shockers 4 vs.WS Spurs 07-Giaquinta6
 67314  Ferrucci Junior High  02:00 PM  1 A6 vs A4RSA Union B07 Wells/Matthews 3 vs.Nortac Eagles3

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 290646  Ferrucci Junior High  01:00 PM  1 A6 vs A8RSA Union B07 Wells/Matthews 1 vs.UP Orcas FC B07 (Scott)1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67315  Chambers Creek Park and Fields  01:30 PM  A A8 vs A4UP Orcas FC B07 (Scott) 6 vs.Nortac Eagles0
 67318  Ferrucci Junior High  02:00 PM  1 A6 vs A1RSA Union B07 Wells/Matthews 3 vs.FME Shockers3
 67319  Sealth Stadium  02:00 PM  Stdm A9 vs A3WS Wolf Pack 07 - Shannon 1 vs.FWFC B07 Titans3
 67317  Sacajawea Middle School  05:00 PM  1 A7 vs A5FWFC B07 Panthers 12 vs.WS Spurs 07-Giaquinta0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67321  Hiawatha  10:30 AM  1 A5 vs A9WS Spurs 07-Giaquinta 2 vs.WS Wolf Pack 07 - Shannon2
 67323  Delridge Playfield  11:00 AM  Nort A10 vs A4WS Blue Thunder 07-Ichikawa 8 vs.Nortac Eagles0
 67324  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A7 vs A1FWFC B07 Panthers 13 vs.FME Shockers1
 67320  Chambers Creek Park and Fields  01:00 PM  B A8 vs A6UP Orcas FC B07 (Scott) 3 vs.RSA Union B07 Wells/Matthews0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67328  Columbia Junior High  09:00 AM  1 A1 vs A8FME Shockers 0 vs.UP Orcas FC B07 (Scott)4
 67325  Hiawatha  09:00 AM  1 A10 vs A6WS Blue Thunder 07-Ichikawa 7 vs.RSA Union B07 Wells/Matthews2
 67326  Hiawatha  10:30 AM  1 A9 vs A7WS Wolf Pack 07 - Shannon 2 vs.FWFC B07 Panthers4
 67327  Mason Middle School  01:00 PM  1 A4 vs A3Nortac Eagles 0 vs.FWFC B07 Titans6

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67333  Hiawatha  09:00 AM  1 A10 vs A8WS Blue Thunder 07-Ichikawa 1 vs.UP Orcas FC B07 (Scott)0
 67330  Hiawatha  10:30 AM  1 A9 vs A1WS Wolf Pack 07 - Shannon 5 vs.FME Shockers1
 67334  Mason Middle School  01:00 PM  1 A4 vs A5Nortac Eagles 5 vs.WS Spurs 07-Giaquinta2
 67332  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Full A3 vs A6FWFC B07 Titans 4 vs.RSA Union B07 Wells/Matthews0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67335  Hiawatha  10:30 AM  1 A5 vs A6WS Spurs 07-Giaquinta 0 vs.RSA Union B07 Wells/Matthews1
 67338  Columbia Junior High  11:00 AM  1 A1 vs A10FME Shockers 1 vs.WS Blue Thunder 07-Ichikawa7
 67337  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A3 vs A8FWFC B07 Titans 3 vs.UP Orcas FC B07 (Scott)1
 67339  Truman  01:00 PM  1 A4 vs A7Nortac Eagles 0 vs.FWFC B07 Panthers7

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67342  Hiawatha  09:00 AM  1 A10 vs A3WS Blue Thunder 07-Ichikawa 4 vs.FWFC B07 Titans3
 67344  Hiawatha  10:30 AM  1 A9 vs A4WS Wolf Pack 07 - Shannon 3 vs.Nortac Eagles4
 67340  Curtis High School  12:30 PM  1 A8 vs A5UP Orcas FC B07 (Scott) 3 vs.WS Spurs 07-Giaquinta1
 67343  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Full A7 vs A6FWFC B07 Panthers 2 vs.RSA Union B07 Wells/Matthews0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67349  Hiawatha  10:30 AM  1 A5 vs A10WS Spurs 07-Giaquinta 1 vs.WS Blue Thunder 07-Ichikawa5
 67348  Curtis High School  12:30 PM  1 A8 vs A7UP Orcas FC B07 (Scott) 2 vs.FWFC B07 Panthers5
 67345  Todd Beamer  01:00 PM  1 A3 vs A1FWFC B07 Titans 5 vs.FME Shockers1
 67346  Ferrucci Junior High  02:00 PM  1 A6 vs A9RSA Union B07 Wells/Matthews 1 vs.WS Wolf Pack 07 - Shannon0

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 67353  Delridge Playfield  09:30 AM  Sout A10 vs A7WS Blue Thunder 07-Ichikawa 2 vs.FWFC B07 Panthers2
 67354  Delridge Playfield  11:00 AM  Sout A9 vs A8WS Wolf Pack 07 - Shannon 1 vs.UP Orcas FC B07 (Scott)1
 67350  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A3 vs A5FWFC B07 Titans 7 vs.WS Spurs 07-Giaquinta1
 67352  Fife High School  03:00 PM  1 A1 vs A4FME Shockers 1 vs.Nortac Eagles1