Team Schedules - Boys Under 11 Division 4
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A6 : STU Evolution B10 (Lopez)033333333327 9  60  69 
 A1 : Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer333103333325 21  17  38 
 A5 : Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster331333030120 12  10  22 
 A4 : Southlake Rec B09330030330015 26  -8  18 
 A3 : FWM B09 Strikers FC00030000306 33  -22  11 
 A7 : Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz00300100015 31  -18  13 
 A2 : CFSC B09 Hartjoy00000100034 48  -39  9 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235066  Ravensdale  09:00 AM  2 A1 vs A2Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer 5 vs.CFSC B09 Hartjoy0
 235067  Kiwanis Park  12:00 PM  1 A4 vs A7Southlake Rec B09 1 vs.Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz0
 235065  Petrovitsky Park  01:30 PM  1 A5 vs A6Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster 3 vs.STU Evolution B10 (Lopez)0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235069  Jason Lee Middle School (Tacoma)  10:30 AM  1 A6 vs A3STU Evolution B10 (Lopez) 11 vs.FWM B09 Strikers FC0
 235070  Southwood  12:00 PM  6 A2 vs A4CFSC B09 Hartjoy 0 vs.Southlake Rec B094
 235068  Ravensdale  03:00 PM  2 A1 vs A7Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer 5 vs.Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235073  Ravensdale  10:30 AM  4 A1 vs A4Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer 3 vs.Southlake Rec B092
 235071  Stewart Heights  11:30 AM  1 A6 vs A2STU Evolution B10 (Lopez) 10 vs.CFSC B09 Hartjoy0
 235072  Ravensdale  03:00 PM  4 A5 vs A3Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster 3 vs.FWM B09 Strikers FC0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235074  Ravensdale  10:30 AM  4 A7 vs A3Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz 3 vs.FWM B09 Strikers FC1
 235075  Ravensdale  12:00 PM  4 A1 vs A5Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer 1 vs.Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster1
 235076  Kiwanis Park  01:30 PM  1 A4 vs A6Southlake Rec B09 2 vs.STU Evolution B10 (Lopez)9

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235077  Southwood  09:30 AM  6 A2 vs A3CFSC B09 Hartjoy 2 vs.FWM B09 Strikers FC6
 235078  Stewart Heights  03:30 PM  1 A6 vs A1STU Evolution B10 (Lopez) 10 vs.Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer2
 235079  Petrovitsky Park  04:00 PM  1 A7 vs A5Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz 0 vs.Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235082  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A3 vs A4FWM B09 Strikers FC 0 vs.Southlake Rec B091
 235081  Petrovitsky Park  01:30 PM  1 A5 vs A2Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster 3 vs.CFSC B09 Hartjoy0
 235080  Ravensdale  01:30 PM  4 A7 vs A1Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz 2 vs.Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer3

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235083  Southwood  10:30 AM  6 A2 vs A7CFSC B09 Hartjoy 3 vs.Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz3
 235085  Kiwanis Park  10:30 AM  1 A4 vs A5Southlake Rec B09 1 vs.Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster3
 235084  Karl Grosch Field at Steel Lake  06:00 PM  Mod  A3 vs A6FWM B09 Strikers FC 0 vs.STU Evolution B10 (Lopez)3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235087  Southwood  09:00 AM  6 A2 vs A1CFSC B09 Hartjoy 3 vs.Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer8
 235086  Stewart Heights  10:00 AM  1 A6 vs A5STU Evolution B10 (Lopez) 6 vs.Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster1
 235088  Ravensdale  01:30 PM  4 A7 vs A4Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz 1 vs.Southlake Rec B093

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235089  Ravensdale  10:30 AM  4 A1 vs A3Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer 4 vs.FWM B09 Strikers FC1
 235091  Kiwanis Park  12:00 PM  1 A4 vs A2Southlake Rec B09 3 vs.CFSC B09 Hartjoy0
 235090  Ravensdale  03:00 PM  4 A7 vs A6Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz 1 vs.STU Evolution B10 (Lopez)9

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235094  Kiwanis Park  10:30 AM  1 A4 vs A1Southlake Rec B09 1 vs.Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer5
 235093  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod  A3 vs A5FWM B09 Strikers FC 0 vs.Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster4
 235092  Southwood  02:00 PM  6 A2 vs A6CFSC B09 Hartjoy 0 vs.STU Evolution B10 (Lopez)6

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235095  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A3 vs A7FWM B09 Strikers FC 3 vs.Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz1
 235097  Jason Lee Middle School (Tacoma)  01:30 PM  1 A6 vs A4STU Evolution B10 (Lopez) 5 vs.Southlake Rec B090
 235096  Ravensdale  03:00 PM  4 A5 vs A1Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster 1 vs.Valor Rec Soccer MV - B09 Fuhrer2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 235098  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A3 vs A2FWM B09 Strikers FC 0 vs.CFSC B09 Hartjoy1
 235099  Petrovitsky Park  04:30 PM  1 A5 vs A7Valor Rec Soccer Kent - B09 Foerster 2 vs.Valor Rec Soccer MV - B09 Pachciarz2