Team Schedules - Boys Under 15 Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A7 : WS Bulldogs 05-Bradley33333333303333 9  36  45 
 A5 : RSA Union B05 Martinez33303333333333 14  39  53 
 A3 : FWFC B05 Wolverines30033130033322 31  1  32 
 A1 : CFSC B05 Bruhn30300030303015 36  -4  32 
 A6 : LSDSC Lakewood United 05 White00303100330013 40  -13  27 
 A4 : WS Blue Dragons 05-Alessi0303000300009 44  -28  16 
 A2 : FME Havoc0000000000000 33  -31  2 

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264655  Southwood  10:00 AM  1 A1 vs A2CFSC B05 Bruhn 5 vs.FME Havoc0
 264657  Ferrucci Junior High  11:00 AM  1 A5 vs A6RSA Union B05 Martinez 6 vs.LSDSC Lakewood United 05 White1
 264656  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A4 vs A7WS Blue Dragons 05-Alessi 0 vs.WS Bulldogs 05-Bradley5

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264658  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  A A6 vs A7LSDSC Lakewood United 05 White 1 vs.WS Bulldogs 05-Bradley4
 264659  Surprise Lake Middle School  12:00 PM  1 A2 vs A4FME Havoc
Forfeited Game
 0 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi1F
 264660  Sacajawea Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A1FWFC B05 Wolverines 5 vs.CFSC B05 Bruhn2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264662  Southwood  10:00 AM  1 A1 vs A4CFSC B05 Bruhn 5 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi1
 264663  Ferrucci Junior High  10:00 AM  1 A5 vs A3RSA Union B05 Martinez 10 vs.FWFC B05 Wolverines4
 264661  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  B A6 vs A2LSDSC Lakewood United 05 White 7 vs.FME Havoc1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264664  Southwood  10:00 AM  1 A1 vs A5CFSC B05 Bruhn 0 vs.RSA Union B05 Martinez7
 264666  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A4 vs A6WS Blue Dragons 05-Alessi 2 vs.LSDSC Lakewood United 05 White0
 264665  Delridge Playfield  12:30 PM  Sout A7 vs A3WS Bulldogs 05-Bradley 1F vs.FWFC B05 Wolverines
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264667  Surprise Lake Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A3FME Havoc 1 vs.FWFC B05 Wolverines4

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264668  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A7 vs A5WS Bulldogs 05-Bradley 4 vs.RSA Union B05 Martinez1
 264669  Fort Steilacoom Park  01:00 PM  A A6 vs A1LSDSC Lakewood United 05 White 4 vs.CFSC B05 Bruhn3

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264670  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A7 vs A1WS Bulldogs 05-Bradley 3 vs.CFSC B05 Bruhn0
 264671  Ferrucci Junior High  01:00 PM  1 A5 vs A2RSA Union B05 Martinez 1F vs.FME Havoc
Forfeited Game
0
 264672  Sacajawea Middle School  07:00 PM  1 A3 vs A4FWFC B05 Wolverines 4 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264675  Columbia Junior High  11:00 AM  1 A2 vs A7FME Havoc 0 vs.WS Bulldogs 05-Bradley4

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264673  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A4 vs A5WS Blue Dragons 05-Alessi 1 vs.RSA Union B05 Martinez5
 264674  Todd Beamer  04:00 PM  1 A3 vs A6FWFC B05 Wolverines 2 vs.LSDSC Lakewood United 05 White2

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264678  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A6 vs A5LSDSC Lakewood United 05 White 2 vs.RSA Union B05 Martinez6
 264676  Surprise Lake Middle School  12:00 PM  1 A2 vs A1FME Havoc 0 vs.CFSC B05 Bruhn5
 264677  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A7 vs A4WS Bulldogs 05-Bradley 5 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi3

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264681  Southwood  10:00 AM  1 A1 vs A3CFSC B05 Bruhn 1 vs.FWFC B05 Wolverines2
 264680  Delridge Playfield  12:30 PM  Sout A4 vs A2WS Blue Dragons 05-Alessi 2 vs.FME Havoc0
 264679  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A7 vs A6WS Bulldogs 05-Bradley 7 vs.LSDSC Lakewood United 05 White2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264684  Todd Beamer  09:00 AM  1 A3 vs A5FWFC B05 Wolverines 1 vs.RSA Union B05 Martinez5
 264682  Surprise Lake Middle School  10:00 AM  1 A2 vs A6FME Havoc
Forfeited Game
 0 vs.LSDSC Lakewood United 05 White1F

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264683  Hiawatha  01:40 PM  1 A4 vs A1WS Blue Dragons 05-Alessi 1 vs.CFSC B05 Bruhn7

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264685  Ferrucci Junior High  09:00 AM  1 A5 vs A1RSA Union B05 Martinez 5 vs.CFSC B05 Bruhn0
 264687  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A6 vs A4LSDSC Lakewood United 05 White 4 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi1
 264686  Sacajawea Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A7FWFC B05 Wolverines 0 vs.WS Bulldogs 05-Bradley5

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264690  Southwood  10:00 AM  1 A1 vs A6CFSC B05 Bruhn 3 vs.LSDSC Lakewood United 05 White2
 264689  Ferrucci Junior High  12:00 PM  1 A5 vs A7RSA Union B05 Martinez 1F vs.WS Bulldogs 05-Bradley
Forfeited Game
0
 264688  Sacajawea Middle School  06:00 PM  1 A3 vs A2FWFC B05 Wolverines 1F vs.FME Havoc
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, December 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264691  Southwood  10:00 AM  1 A1 vs A7CFSC B05 Bruhn 1 vs.WS Bulldogs 05-Bradley6
 264692  Surprise Lake Middle School  12:00 PM  1 A2 vs A5FME Havoc
Forfeited Game
 0 vs.RSA Union B05 Martinez1F
 264693  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A4 vs A3WS Blue Dragons 05-Alessi 2 vs.FWFC B05 Wolverines4

Bracket - Sunday, December 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264694  Heritage Rec Center  12:00 PM  A A5 vs A4RSA Union B05 Martinez 5 vs.WS Blue Dragons 05-Alessi1
 264696  Delridge Playfield  12:30 PM  Sout A7 vs A2WS Bulldogs 05-Bradley 1F vs.FME Havoc
Forfeited Game
0
 264695  Lakes High School  01:00 PM  1 A6 vs A3LSDSC Lakewood United 05 White 1 vs.FWFC B05 Wolverines5