Team Schedules - Girls Under 14 Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A4 : The Vashon Kraken 0630333033331328 7  32  39 
 A6 : Fircrest Tornadoes G06 (Casey)33003031033322 22  12  34 
 A2 : WS Flames 06-Brown33331301103021 22  7  29 
 A3 : WS Glow Girls 06-Zielinski03300331100317 12  12  24 
 A5 : Harbor Soccer G06 Tsunami00031301331015 20  6  26 
 A1 : RSA Union G06 Collins0000000000000 72  -69  3 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238242  McMurray Middle School  10:00 AM  A A4 vs A5The Vashon Kraken 06 5 vs.Harbor Soccer G06 Tsunami0
 238243  Ferrucci Junior High  12:00 PM  1 A1 vs A2RSA Union G06 Collins 1 vs.WS Flames 06-Brown6
 238244  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A3 vs A6WS Glow Girls 06-Zielinski 1 vs.Fircrest Tornadoes G06 (Casey)2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238245  Ferrucci Junior High  11:00 AM  1 A1 vs A3RSA Union G06 Collins 0 vs.WS Glow Girls 06-Zielinski8
 238247  Goodman MS  11:45 AM  Up A5 vs A6Harbor Soccer G06 Tsunami 0 vs.Fircrest Tornadoes G06 (Casey)3
 238246  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A2 vs A4WS Flames 06-Brown 4 vs.The Vashon Kraken 060

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238248  Whittier Elementary  10:15 AM  1 A6 vs A2Fircrest Tornadoes G06 (Casey) 5 vs.WS Flames 06-Brown7
 238249  McMurray Middle School  12:00 PM  A A4 vs A1The Vashon Kraken 06 8 vs.RSA Union G06 Collins0
 238250  Goodman MS  02:45 PM  Up A5 vs A3Harbor Soccer G06 Tsunami 0 vs.WS Glow Girls 06-Zielinski3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238252  Whittier Elementary  10:45 AM  1 A6 vs A4Fircrest Tornadoes G06 (Casey) 1 vs.The Vashon Kraken 062
 238253  Ferrucci Junior High  12:00 PM  1 A1 vs A5RSA Union G06 Collins 0 vs.Harbor Soccer G06 Tsunami6
 238251  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A2 vs A3WS Flames 06-Brown 3 vs.WS Glow Girls 06-Zielinski0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238256  Whittier Elementary  10:15 AM  1 A6 vs A1Fircrest Tornadoes G06 (Casey) 7 vs.RSA Union G06 Collins2
 238254  Delridge Playfield  11:00 AM  Sout A2 vs A5WS Flames 06-Brown 0 vs.Harbor Soccer G06 Tsunami0
 238255  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A3 vs A4WS Glow Girls 06-Zielinski 1 vs.The Vashon Kraken 062

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238259  Whittier Elementary  10:15 AM  1 A6 vs A3Fircrest Tornadoes G06 (Casey) 1 vs.WS Glow Girls 06-Zielinski3
 238257  Goodman MS  01:15 PM  Up A5 vs A4Harbor Soccer G06 Tsunami 1 vs.The Vashon Kraken 060
 238258  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A2 vs A1WS Flames 06-Brown 5 vs.RSA Union G06 Collins0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238261  Vashon High School  10:00 AM  1 A4 vs A2The Vashon Kraken 06 9 vs.WS Flames 06-Brown0
 238262  Whittier Elementary  10:15 AM  1 A6 vs A5Fircrest Tornadoes G06 (Casey) 5 vs.Harbor Soccer G06 Tsunami3
 238260  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A3 vs A1WS Glow Girls 06-Zielinski 6 vs.RSA Union G06 Collins0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238264  Ferrucci Junior High  10:00 AM  1 A1 vs A4RSA Union G06 Collins 0 vs.The Vashon Kraken 067
 238263  Delridge Playfield  11:00 AM  Sout A2 vs A6WS Flames 06-Brown 1 vs.Fircrest Tornadoes G06 (Casey)1
 238265  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A3 vs A5WS Glow Girls 06-Zielinski 0 vs.Harbor Soccer G06 Tsunami0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238267  Vashon High School  10:00 AM  1 A4 vs A6The Vashon Kraken 06 1 vs.Fircrest Tornadoes G06 (Casey)0
 238268  Gig Harbor High School  02:45 PM  1 A5 vs A1Harbor Soccer G06 Tsunami 12 vs.RSA Union G06 Collins0
 238266  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A3 vs A2WS Glow Girls 06-Zielinski 0 vs.WS Flames 06-Brown0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238269  Goodman MS  09:30 AM  Up A5 vs A2Harbor Soccer G06 Tsunami 3 vs.WS Flames 06-Brown2
 238271  Whittier Elementary  10:15 AM  1 A6 vs A1Fircrest Tornadoes G06 (Casey) 5F vs.RSA Union G06 Collins
Forfeited Game
0
 238270  Vashon High School  02:00 PM  1 A4 vs A3The Vashon Kraken 06 2 vs.WS Glow Girls 06-Zielinski0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238273  Ferrucci Junior High  12:00 AM  1 A1 vs A2RSA Union G06 Collins
Forfeited Game
 0 vs.WS Flames 06-Brown1F
 238272  Vashon High School  10:00 AM  1 A4 vs A5The Vashon Kraken 06 0 vs.Harbor Soccer G06 Tsunami0
 238274  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A3 vs A6WS Glow Girls 06-Zielinski 1 vs.Fircrest Tornadoes G06 (Casey)2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 238275  Ferrucci Junior High  11:00 AM  1 A1 vs A3RSA Union G06 Collins
Forfeited Game
 0 vs.WS Glow Girls 06-Zielinski1F
 238277  Goodman MS  11:45 AM  Up A5 vs A6Harbor Soccer G06 Tsunami 1 vs.Fircrest Tornadoes G06 (Casey)2
 238276  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A2 vs A4WS Flames 06-Brown 0 vs.The Vashon Kraken 063