Team Schedules - Boys Under 14 Division 4
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A4 : WS Ninjas 06-Allan303 3333033327 6  33  39 
 A3 : FWFC B07 Halcones 3330330303324 23  12  35 
 A5 : WS Raptors FC 06-Bonsack0 033033330119 11  20  31 
 A6 : Harbor Soccer B06 Tornadoes    3000330110 17  4  21 
 A2 : UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman)03 0030300009 58  -33  25 
 A1 : Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen3000000000306 50  -36  14 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264708  Summit Park  12:00 PM  2 A1 vs A2Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen 6 vs.UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman)1
 264707  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A4 vs A5WS Ninjas 06-Allan 2 vs.WS Raptors FC 06-Bonsack0
 264709  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A3 vs A6FWFC B07 Halcones   vs.Harbor Soccer B06 Tornadoes 

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264710  Kentridge  01:00 PM  1 A1 vs A3Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen 1 vs.FWFC B07 Halcones7
 264711  Chambers Creek Park and Fields  01:30 PM  B A2 vs A4UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman) 1F vs.WS Ninjas 06-Allan
Forfeited Game
0
 264712  Delridge Playfield  02:00 PM  Sout A5 vs A6WS Raptors FC 06-Bonsack   vs.Harbor Soccer B06 Tornadoes 

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264714  Delridge Playfield  11:00 AM  Nort A4 vs A1WS Ninjas 06-Allan 6 vs.Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen0
 264713  Delridge Playfield  02:00 PM  Sout A6 vs A2Harbor Soccer B06 Tornadoes   vs.UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman) 
 264715  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A5 vs A3WS Raptors FC 06-Bonsack 0 vs.FWFC B07 Halcones1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264718  Petrovitsky Park  10:30 AM  2 A1 vs A5Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen 0 vs.WS Raptors FC 06-Bonsack3
 264716  Chambers Creek Park and Fields  02:00 PM  A A2 vs A3UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman) 5 vs.FWFC B07 Halcones7
 264717  Delridge Playfield  02:00 PM  Sout A6 vs A4Harbor Soccer B06 Tornadoes   vs.WS Ninjas 06-Allan 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264721  Goodman MS  11:45 AM  Up A6 vs A1Harbor Soccer B06 Tornadoes 4 vs.Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen0
 264719  Chambers Creek Park and Fields  02:00 PM  B A2 vs A5UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman) 0 vs.WS Raptors FC 06-Bonsack6
 264720  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A3 vs A4FWFC B07 Halcones 0 vs.WS Ninjas 06-Allan4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264724  Goodman MS  09:45 AM  Up A6 vs A3Harbor Soccer B06 Tornadoes 2 vs.FWFC B07 Halcones3
 264722  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A5 vs A4WS Raptors FC 06-Bonsack 0 vs.WS Ninjas 06-Allan1
 264723  Chambers Creek Park and Fields  02:00 PM  A A2 vs A1UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman) 6 vs.Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen3

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264727  Gig Harbor High School  11:45 AM  1 A6 vs A5Harbor Soccer B06 Tornadoes 0 vs.WS Raptors FC 06-Bonsack2
 264726  Hiawatha  12:00 PM  1 A4 vs A2WS Ninjas 06-Allan 6 vs.UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman)0
 264725  Todd Beamer  03:00 PM  1 A3 vs A1FWFC B07 Halcones 5 vs.Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264729  Petrovitsky Park  09:00 AM  2 A1 vs A4Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen 1 vs.WS Ninjas 06-Allan2
 264730  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A3 vs A5FWFC B07 Halcones 0 vs.WS Raptors FC 06-Bonsack1
 264728  Chambers Creek Park and Fields  01:30 PM  A A2 vs A6UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman) 6 vs.Harbor Soccer B06 Tornadoes5

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264732  Hiawatha  12:00 PM  1 A4 vs A6WS Ninjas 06-Allan 1 vs.Harbor Soccer B06 Tornadoes2
 264733  Delridge Playfield  02:00 PM  Sout A5 vs A1WS Raptors FC 06-Bonsack 7 vs.Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen0
 264731  Sacajawea Middle School  07:00 PM  1 A3 vs A2FWFC B07 Halcones 4 vs.UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman)2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264735  Hiawatha  12:00 PM  1 A4 vs A3WS Ninjas 06-Allan 6 vs.FWFC B07 Halcones1
 264736  Goodman MS  02:45 PM  Up A6 vs A1Harbor Soccer B06 Tornadoes 5 vs.Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen1
 264734  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A5 vs A2WS Raptors FC 06-Bonsack 10 vs.UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman)4

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264738  Petrovitsky Park  12:00 PM  1 A1 vs A2Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen 2 vs.UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman)0
 264737  Hiawatha  12:00 PM  1 A4 vs A5WS Ninjas 06-Allan 2 vs.WS Raptors FC 06-Bonsack1
 264739  Todd Beamer  03:00 PM  1 A3 vs A6FWFC B07 Halcones 3 vs.Harbor Soccer B06 Tornadoes2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 264740  Petrovitsky Park  11:00 AM  2 A1 vs A3Valor Rec Soccer Kent - B07/06 Kuxhausen 0 vs.FWFC B07 Halcones4
 264742  Delridge Playfield  02:00 PM  Sout A5 vs A6WS Raptors FC 06-Bonsack 1 vs.Harbor Soccer B06 Tornadoes1
 264741  Sera Multipurpose Field  02:30 PM  1 A2 vs A4UP Seahawks White B06/07 (Walters/Weinman) 0 vs.WS Ninjas 06-Allan9