Team Schedules - Boys Under 16 Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A5 : LSDSC Lakewood United 04 White33333300333330 14  33  47 
 A6 : Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken30333333333030 18  39  57 
 A3 : Southlake Rec B04 SHB00033033330018 35  4  39 
 A2 : WS Jaguars United 04-Metcalf33000330000012 50  -16  34 
 A1 : Harbor Soccer B04 Sounders03000003003312 61  -28  33 
 A4 : RSA Union B04/05 Asp0030000000036 65  -32  33 

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275804  Peninsula High School  12:00 PM  3 A1 vs A2Harbor Soccer B04 Sounders 3 vs.WS Jaguars United 04-Metcalf5
 275805  Foster High School  12:00 PM  HS A3 vs A6Southlake Rec B04 SHB 1 vs.Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken7
 275803  Ferrucci Junior High  03:00 PM  1 A4 vs A5RSA Union B04/05 Asp 3 vs.LSDSC Lakewood United 04 White12

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275808  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A5 vs A6LSDSC Lakewood United 04 White 2 vs.Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken0
 275806  Peninsula High School  01:00 PM  3 A1 vs A3Harbor Soccer B04 Sounders 3 vs.Southlake Rec B04 SHB2
 275807  Sealth Stadium  02:30 PM  Stdm A2 vs A4WS Jaguars United 04-Metcalf 3 vs.RSA Union B04/05 Asp1

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275809  Ravensdale  09:00 AM  2 A6 vs A2Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken 7 vs.WS Jaguars United 04-Metcalf2
 275811  Fort Steilacoom Park  01:00 PM  A A5 vs A3LSDSC Lakewood United 04 White 5 vs.Southlake Rec B04 SHB0
 275810  Ferrucci Junior High  02:00 PM  1 A4 vs A1RSA Union B04/05 Asp 5 vs.Harbor Soccer B04 Sounders2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275814  Peninsula High School  12:00 PM  3 A1 vs A5Harbor Soccer B04 Sounders 0 vs.LSDSC Lakewood United 04 White7
 275813  Ravensdale  12:00 PM  4 A6 vs A4Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken 9 vs.RSA Union B04/05 Asp1
 275812  Delridge Playfield  02:30 PM  Nort A2 vs A3WS Jaguars United 04-Metcalf 2 vs.Southlake Rec B04 SHB5

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275816  Foster High School  11:00 AM  HS A3 vs A4Southlake Rec B04 SHB 9 vs.RSA Union B04/05 Asp3
 275817  Ravensdale  11:00 AM  4 A6 vs A1Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken 6 vs.Harbor Soccer B04 Sounders1
 275815  Sealth Stadium  02:30 PM  Stdm A2 vs A5WS Jaguars United 04-Metcalf 0 vs.LSDSC Lakewood United 04 White4

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275818  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A5 vs A4LSDSC Lakewood United 04 White 3 vs.RSA Union B04/05 Asp2
 275819  Delridge Playfield  02:30 PM  Nort A2 vs A1WS Jaguars United 04-Metcalf 8 vs.Harbor Soccer B04 Sounders5
 275820  Summit Park  03:00 PM  1 A6 vs A3Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken 3 vs.Southlake Rec B04 SHB2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275822  Ferrucci Junior High  11:00 AM  1 A4 vs A2RSA Union B04/05 Asp 4 vs.WS Jaguars United 04-Metcalf5
 275821  Foster High School  12:00 PM  HS A3 vs A1Southlake Rec B04 SHB 7 vs.Harbor Soccer B04 Sounders3
 275823  Ravensdale  01:00 PM  4 A6 vs A5Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken 2 vs.LSDSC Lakewood United 04 White1

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275825  Peninsula High School  09:30 AM  3 A1 vs A4Harbor Soccer B04 Sounders 5 vs.RSA Union B04/05 Asp3
 275826  Foster High School  12:00 PM  HS A3 vs A5Southlake Rec B04 SHB 1 vs.LSDSC Lakewood United 04 White0
 275824  Sealth Stadium  02:30 PM  Stdm A2 vs A6WS Jaguars United 04-Metcalf 1 vs.Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken7

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275829  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A5 vs A1LSDSC Lakewood United 04 White 7 vs.Harbor Soccer B04 Sounders3
 275827  Foster High School  12:00 PM  HS A3 vs A2Southlake Rec B04 SHB 3 vs.WS Jaguars United 04-Metcalf1
 275828  Ferrucci Junior High  02:00 PM  1 A4 vs A6RSA Union B04/05 Asp 3 vs.Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken4

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275832  Summit Park  09:00 AM  2 A6 vs A1Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken 6 vs.Harbor Soccer B04 Sounders1
 275830  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A5 vs A2LSDSC Lakewood United 04 White 1 vs.WS Jaguars United 04-Metcalf0
 275831  Ferrucci Junior High  12:00 PM  1 A4 vs A3RSA Union B04/05 Asp 2 vs.Southlake Rec B04 SHB8

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275833  Ferrucci Junior High  11:00 AM  1 A4 vs A5RSA Union B04/05 Asp 2 vs.LSDSC Lakewood United 04 White3
 275835  Foster High School  12:00 PM  HS A3 vs A6Southlake Rec B04 SHB 1 vs.Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken5
 275834  Gig Harbor High School  12:30 PM  1 A1 vs A2Harbor Soccer B04 Sounders 6 vs.WS Jaguars United 04-Metcalf5

Bracket - Sunday, November 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275838  Lakes High School  11:00 AM  1 A5 vs A6LSDSC Lakewood United 04 White 2 vs.Valor Rec Soccer MV - B05/04 Lykken1
 275837  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort A2 vs A4WS Jaguars United 04-Metcalf 2 vs.RSA Union B04/05 Asp4
 275836  Gig Harbor High School  01:30 PM  1 A1 vs A3Harbor Soccer B04 Sounders 1F vs.Southlake Rec B04 SHB
Forfeited Game
0